فروشنده معتبر سویا خام

سویا خام دانه های خوراکی و بخشی از خانواده نخود فرنگی است. امروزه یکی از محصولات اصلی در جهان است. سویا نیز به روغن، شیر، توفو و پروتئین تبدیل می شود و دو نوع عمده سویا که زرد و سیاه هستند، پرورش می یابد. آنها همچنین در چین و ژاپن با نام آرامام شناخته می شوند. سویا کم چرب و کم کالری است و منبعی غنی از پروتئین، فیبر و بسیاری دیگر از ویتامین ها و مواد معدنی ضروری است. سویا در بسیاری از بیماری ها و علائم پزشکی نیز مفید است.

فروشنده معتبر سویا خام

بهترین سویاها چه خصوصیاتی دارند؟

بهترین سویاها چه خصوصیاتی دارند؟

سویای درجه یک و سویای تازه از لوبیای روغنی با نام علمی Glycine max تهیه می شود. ریشه سویا مستقیم و دارای شاخه های فراوان است. اما در شرایط ایران ریشه ها در عمق 30 سانتی متری خاک پراکنده می شوند. یک باکتری همزیستی به نام Rhizobium japonicum در ریشه های سویا یافت می شود.

مقداری از نیتروژن تولید شده که مازاد مصرف باکتری است در اختیار گیاه قرار می‌گیرد و مقداری نیتروژن هم از تجزیه بافت گره‌های مرده (قطع در اثر پیری و رشد ثانویه ریشه) آزاد گردیده و در اختیار گیاه قرار می‌گیرد.

عمق ریشه سویا در مرحله گلدهی ۲ برابر ارتفاع ساقه است ولی وزن خشک ریشه کمتر از اندام‌های هوایی است. رشد ریشه تا زمان تشکیل دانه ادامه پیدا می‌کند و سپس قبل از ورود دانه به مرحله رسیدگی فیزیولوژیک متوقف می‌شود. باکتری ریزوبیوم ژاپونیکوم به صورت طبیعی در خاک‌های ایران وجود ندارد و باید باکتری‌ها همراه بذر به خاک اضافه شود. برگ‌های سویا در هنگام رسیدگی معمولاً ریزش می‌کنند که این یک صفت مطلوب برای برداشت است.

سویا دارای دو فرم رشد محدود و نامحدود است. در گیاهان با فرم محدود گل‌ها در ابتدای گره‌های فوقانی به ظهور رسیده و به طرف پایین ادامه می‌یابد. در ارقام رشد نامحدود گل دهی در گره‌های پایینی آغاز گردیده و به طرف بالا پیش می‌رود.

در سویا اشکال رشد نامحدود بزرگ‌ترین بر گ‌ها در وسط بوته قرار دارند و در بخش‌های بالایی و پایینی بوته از سطح برگ‌ها و طول دمبرگ کاسته می‌شود. در ارقام رشد محدود برگ‌ها ی قسمت انتهایی بوته دارای سطح برگ کمتر و دمبرگ کوتاهتر می‌باشند، ولی نزدیک شدن به طرف پایین بوته، سطح بر گها و طول دمبر گ افزایش می‌یابد. در ارقام سویا دارای رشد محدود دانه‌هایی که در قسمت پایین بوته تولید می‌شوند نسبت به دانه‌هایی که در قسمت بالای بوته تولید می‌شوند کوچکتر هستند.

آرایش بر گ‌ها در بوته می‌تواند عملکرد را تحت تأثیر قرار دهد و ارقام دارای برگ‌های عمودی نسبت به ارقام دارای بر گهای ا فتاده کارایی بالاتری از نظر فتوسنتزی دارد. در سویا هر چه فاصله غلاف بندی از سطح خاک بیشتر باشد، به همان اندازه برداشت مکانیزه راحت‌تر خواهد بود و غلاف به جای مانده بر روی بوته در حداقل خواهد بود.

فاصله اولین غلاف‌های بوته از سطح خاک غالباً تابع ژنوتیپ و تراکم بوته است و در تراکم بالا غلاف در سطح بالاتری از سطح خاک تشکیل می‌شود.در سویا تعداد ساقه های فرعی در ارقام دیررس زیاد و بالعکس در ارقام زودرس تعداد آنها کمتر است. با افزایش تعداد ساقه های فرعی در بوته، عملکرد دانه نیز افزایش می یابد.

از طرف دیگر بین رسیدگی محصول و ارتفاع بوته همبستگی مثبت وجود دارد به‌طوری‌که ارقام پاکوتاه زودرس و ارقام پابلند دیررس تر می‌باشند. گرده افشانی در لوبیا روغنی خودگشنی است و میزان دگرگشنی وابسته به فعالیت حشرات از ۱٪ تجاوز نمی‌کند. وزن هزار دانه سویا ۶۰ تا ۲۰۰ گرم و با میانگین ۱۵۰ گرم است (بذر ارقام مختلف سویا اندازه‌های متفاوتی دارند مثلاً بذر کلارک درشت و رقم هیل ریز است) و روغن در پروتئین در لپه‌ها ذخیره می‌شود.

همه چیز درباره سویا پلویی

همه چیز درباره سویا پلویی

سویای پلویی ، سویا طبیعی است که نه اسید آمینه ضروری را دارا است و دانه های سویا نیز در جهان گیاه استثنا هستند. دانه های سویا تقریباً 40 درصد پروتئین دارند. صنایع غذایی می توانند دانه های سویا را برای حفظ پروتئین خود پردازش کنند ، بنابراین دانه های سویا که مصرف می شوند دارای پروتئین زیادی هستند.

مهمترین نتیجه مصرف محصولات سویا کاهش بیماریهای کشنده است. سویا حاوی مواد معدنی مانند کلسیم ، آهن و روی است که میزان آن در انواع مختلف سویا متفاوت است. پروتئین سویا ممتاز ، آرد سویا و دانه های سویا پخته شده حاوی مواد معدنی بیشتری نسبت به سایر محصولات هستند.

دو ایزوفلاون مهم در سویا تازه جنیستئین، جنیستئین و دایدزین هستند. سویا یکی از غذاهایی است که می توان از آن محصولات زیادی تهیه کرد. با استفاده از تکنولوژی مدرن، انسان می تواند انواع محصولات تازه سویا را با طعم های مختلف تولید کند.

دانه های سویا از نظر کیفیت پروتئین با غذاهای حیوانی هم تراز هستند. فقط یک فنجان سویا 57.2 درصد از نیاز روزانه به پروتئین را با کمتر از 300 کالری و تنها 2.2 گرم چربی اشباع شده تامین می کند. علاوه بر این ، پروتئین سویا کلسترول را کاهش می دهد.

علاوه بر پروتئین مفید ، سایر مواد مغذی شامل آهن به خوبی جذب می شود. مصرف یک فنجان سویا 49.1 درصد آهن روزانه و 37 درصد نیاز روزانه را مصرف می کند. منیزیم و 41.2 درصد از نیاز روزانه به اسیدهای چرب ضروری امگا 3 را می خورد.

دندان های محکم با سویا

دندان های محکم با سویا

مینای دندان خوب نتیجه رساندن مواد معدنی به دندان است. انواع غذاها و نوشیدنی های اسیدی می توانند مینای دندان را خراب کنند ، بنابراین برای تقویت مجدد دندان های خود ، باید از مواد معدنی استفاده کرده و سعی کنید آنچه را که از دست داده اید دوباره به دست آورید. قهرمان اصلی در اینجا کلسیم و فسفر است.

این عناصر ساختار مینای دندان هستند و خوردن غذاهای غنی از آنها ضروری است اگر می خواهید دندان های خود را قوی و سالم نگه دارید. برای انجام این کار میتوانیم از سویا که سرشار از موارد ذکر شده در متن است استفاده کنیم.

عرضه کنندگان بی واسطه سویا خام

عرضه کنندگان بی واسطه سویا خام

کارخانه سویای سفید خام در کشور بهترین نمونه این محصول را در بسته بندی مناسب ارائه می دهد و افراد می توانند آن را مستقیماً و با مراجعه حضوری به کارخانه خریداری کنند ، در این صورت میزان هزینه ها کاهش می یابد و افراد می توانند ارزان تر خرید کنند.

این نمونه از سویا فروش خوبی دارد. خرید سویا مرغوب به شکل بدون واسطه و مستقیم امکان پذیر است که با خرید سویا خام به این شیوه می توان در میزان هزینه های خود صرفه جویی های لازم را کرد. این امکان وجود دارد که افراد میزان سویا مورد نیاز خود را سفارش دهند و آن را در زمان اندکی دریافت کنند.

در ایران همانطور که اطلاع دارید تولیدی های بیشماری وجود دارند که این محصولات را تولید می کنند و افراد می توانند با مراجعه مستقیم و حضوری این محصول را با قیمت ارزان تری خریداری کنند. در عمده فروشی ها شما می توانید حجم زیادی از این محصولات را سفارش دهید و آنها را با قیمت مناسب تری خریداری کنند که برای افرادی که قصد دارند هزینه کم تری را پرداخت کنند می تواند گزینه عالی باشد. توزیع و عرضه این محصولات در سراسر کشور و به بهترین نحو ممکن صورت می گیرد و تولید کنندگان در تلاش اند تا حجم زیادی از آنها را در بهترین کیفیت عالی به تولید برسانند.

برای تهیه این محصولات بسته به شرایط و موقعیت مکانی که داریم می توانیم روش های گوناگونی را به پیش بگیریم که خرید اینترنتی بنظر می رسد ساده ترین راه باشد و نیاز به رفت و آمد ندارد و افراد با توجه به مشغله هایی که دارند از آن استقبال کرده اند.